• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Соплі та діарея: у Білорусі російських "чмобиків" косять спалахи хвороб

Серед частково мобілізованих росіян, які перебувають на території Білорусі, фіксуються масові спалахи різних захворювань через недотримання санітарних умов у місцях дислокації

mil.ru
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Головного управління розвідки Міністерства оборони України, повідомляє "ДС".

У ГУР зазначили, що частково мобілізовані росіяни продовжують перебувати на території Білорусі, де їх головним завданням є підготовка матеріальної бази та місць розміщення окупаційних військ. При цьому вони мешкають переважно у польових наметах без належних санітарних умов.

"Наразі серед цих військовослужбовців відзначається масштабний спалах різноманітних захворювань. Здебільшого це захворювання дихальних шляхів (бронхіт, ангіна, пневмонія, загострення астми) та інфекції шлунково-кишкового тракту. Наразі масштаби захворювань такі, що білоруські медики не здатні впоратися з ними. Окупанти вимушені в терміновому порядку відряджати до білорусі військових та мобілізованих медиків з РФ. Найближчим часом очікується прибуття чергової партії медичних співробітників на 230 загальновійськовий полігон західного оперативного командування ЗС РБ ("Обуз-Лісновський"). Спалах захворювань на ньому також пов’язують із недотриманням елементарних вимог для військових таборів із забезпечення гігієни, якісного харчування та медичного забезпечення", — йдеться у повідомленні.

Українські військові розвідники також додали, що між військовими Росії та Білорусі "зростає напруженість".

"Численні конфліктні ситуації пов’язані з прецедентами зневажливого ставлення російських військових до білорусів. Військова поліція РБ неспроможна стримувати протиправну поведінку росіян. Зокрема, у доповідних записках, які подаються старшими офіцерами ЗС РБ на основі скарг своїх рядових військовослужбовців, вказується на зневажливі вислови та поведінку росіян щодо Білорусів. Зокрема, із використанням принижень на основі етнічних характеристик. Кількість прецедентів швидко зростає, що призводить до неконтрольованої ескалації напруги в Білорусі", — йдеться у повідомленні.

Як повідомляла "ДС", у навчальному центрі Міноборони РФ в Єлані Свердловській області у зв'язку з відсутністю місць для миття стався спалах педикульозу серед мобілізованих.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua