• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Союзники виступили за Україну в НАТО, у Росії немає права вето, - Столтенберг

Усі країни-учасники НАТО виступили за членство України в Альянсі, Росія не має права оскаржити це рішення

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Реклама на dsnews.ua

Про це заявили генсек НАТО Єнс Столтенберг та посол США в Альянсі Джуліана Сміт під час виступу в Центрі Нової американської безпеки CNAS, передає "ДС".

"Союзники неодноразово заявляли, що погоджуються з тим, що Україна стане членом Альянсу. Востаннє всі країни-учасники НАТО заявляли про це на саміті у Мадриді влітку минулого року.

Пізніше ми одноголосно вирішили, що лише Україна та члени організації мають вирішити коли настане час офіційно запросити Україну стати членом НАТО. І це ніяк не залежить від Москви та Путіна. У нього нема права вето на розширення НАТО", — заявив генсек.

Столтенберг додав, що є узгодження щодо ще одного важливого питання — перемоги України, а не Путіна. Столтенберг заявив, що Україна повинна залишатися незалежною та суверенною державою, адже в іншому випадку нема сенсу говорити про її членство в НАТО.

Сміт зауважила, що США постійно думають про те, як допомогти Україні перемогти цю країну. Вона зауважитила, що НАТО надсилає Україні та Росії чіткий сигнал, що стоятиме пліч-о-пліч з українцями до кінця війни.

Як писала "ДС", президент України Володимир Зеленський не братиме участі в липневому саміті НАТО, якщо там не буде підписаний документ про гарантії безпеки або конкретних сигналів щодо членства в Альянсі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua