• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Спартц закликала ООН призупинити "зернову угоду" через ризики для України

Конгресменка Вікторія Спартц закликала генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерреша призупинити "зернову угоду" з Росією, допоки Україна не отримає належних заходів безпеки

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у листі Спартц, передає "ДС".

"…"зернова угода", яка не має належних механізмів виконання, може дуже дорого коштувати Україні. Як вам добре відомо, через кілька годин після підписання цієї угоди Росія вдарила крилатими ракетами по українському порту в Одесі.

Це ще раз підтверджує, що Росії не можна довіряти, і вона фактично заперечує цю угоду", — написала конгресменка.

Спартц наголосила, що оскільки "Росія отримала значне зняття санкцій щодо експорту зерна і добрив (а це збільшує її здатність шантажувати Європу поставками газу), цю угоду слід призупинити до тих пір, поки не будуть забезпечені кращі заходи безпеки для України".

"Я закликаю вас розгорнути кораблі ООН у Чорному морі, забезпечувати гуманітарні коридори. Інакше Україна опиниться під високим ризиком, спричиненим цією домовленістю", – написала конгресвумен.

Нагадаємо, зранку 23 липня, на наступний день після укладення угоди про розблокування українських портів, російські ракети обстріляли морський порт в Одесі, в якому готувалось до експорту українське зерно.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua