• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Спікер парламенту Грузії про кроки назустріч Росії: оголосив країну "стратегічними терпилами"

Останні кроки Грузії назустріч Росії є частиною політики "стратегічного терпіння"

Шалва Папуашвілі
Шалва Папуашвілі / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник парламенту Грузії Шалва Папуашвілі, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

Спікер запевнив, що про принципові поступки Росії не може бути мови і відновлення дипломатичних відносин із Москвою не обговорюється.

"Ми не проводимо політику поступок Росії. Наша політика — це не політика поступок, а стратегічна політика терпіння", — заявив Папуашвілі, додавши, що в національних інтересах країни зберігати мир і посилювати економіку.

Водночас він звинуватив у "політиці поступок" колишню владу — партію експрезидента Міхеїла Саакашвілі "Єдиний національний рух".

"Ми намагаємося уникати провокацій і різних погроз, у тому числі тих, які лунають з Росії. Ми нікому нічого не віддаємо, ні за що не торгуємося... Наша головна мета — об'єднання країни та євроінтеграція. Для цього потрібен мир та економічний прогрес... Бідна та ослаблена країна не цікава ні абхазам та осетинам, ні західним партнерам", – додав Папуашвілі.

Він визнав, що Москва скасувала візи для громадян Грузії та свою майже 4-річну заборону на пряме авіасполучення з Грузією з політичних мотивів, але зазначив, що мету цього кроку важко визначити.

"Ми зі свого боку керуємося мотивацією та метою власної країни. На нашу думку, чим більше країн може відвідати громадянин Грузії без візи, тим краще. Якщо говорити про безпеку, то одностороннє скасування Росією візового режиму нічого не змінює. Хто не хоче, той у Росію не поїде", – сказав речник.

Він також заявив, що у владі не ігнорують можливі ризики через масову міграцію росіян до Грузії, зазначивши, що питання "під контролем спецслужб".

Нагадаємо, 26 травня президент України Володимир Зеленський привітав Грузію з днем незалежності та побажав країні звільнитися від російської окупації.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua