• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Речниця МЗС Росії Захарова назвала американських журналістів "агентами СБУ"

Офіційна представниця міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова вважає появу в американських ЗМІ інформації про те, що РФ евакуює з України своїх дипломатів та членів їхніх сімей "спробою вкотре хайпанути"

Марія Захарова
Марія Захарова / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це вона повідомила на своєму каналі Telegram, передає "ДС".

"СБУ мало (журналіста Аркадія Бабченка — "ДС") Бабченка та (журналіста Дмитра Гордона — "ДС") Гордона. Тепер у них в агентах американська газета New York Times. Через неї "джерело" з цієї фантазійної структури просунуло чергову "сенсацію" — нібито евакуюється російське посольство у Києві", — написала вона.

Захарова повторила заяву МЗС РФ про те, що посольство у Києві "працює у штатному режимі".

"Роблять вони це всупереч нападам на російські закордонні установи з боку українських радикалів та провокаціям місцевих силовиків. Але про це американські ЗМІ не писали і не напишуть", — повторила наративи Кремля представник російського МЗС.

За словами Захарової, "СБУ таку інформацію їм не надасть, а культуру перевіряти дані, що публікуються американськими журналістами, втрачено".

"Хоча матеріалів щодо цього нами було опубліковано дуже багато. Чим займаються в Москві шеф-кореспондент NYT Антон Трояновський і ще три кореспонденти — Ендрю Крамер, Валері Хопкінс та Іван Нечепуренко, технічний співробітник Наталія Бубенова, а також чи потрібні газеті в такій кількості власкори в Росії — велике питання, зважаючи на те, що вони нам навіть не зателефонували, поки газета готувала "інформаційну бомбу", — поміркувала про журналістику одіозна представниця російської влади.

Вона також заявила про "персональні погрози" для російських дипломатів в Україні.

"Погрози нашим співробітникам в Україні також надходять і персональні: щодо дипломатів, адміністративно-технічного персоналу, членів сімей. Про все це регулярно повідомляється українській стороні у вигляді нот протесту. Один із недавніх прикладів — напад на Генеральне консульство Росії у Львові із застосуванням пляшок із запалювальною сумішшю", — написала Захарова.

Вона повторила, що російські дипломати в Україні працюють у штатному режимі, "попри провокації та агресивні витівки з боку місцевих радикалів".

"Якби американська газета звернулася до нас за коментарем, вона б про це дізналася. Але тоді, мабуть, зникло б бажання публікувати весь матеріал, і, відповідно, втрачено нагоду в черговий раз "хайпанути" на темі "російської агресії". Так довелося б писати про агресію українських націоналістів та тих, хто її покриває. А це означає дзвінки до Білого дому, запити до (спікера Білого дому – "ДС") Джен Псакі… пекельна робота, одним словом", — не приховує сарказму Захарова.

Як писала "ДС", видання The New York Times з посиланням на свої джерела повідомило, що дипломатам у двох російських консульствах в Україні наказали підготуватися до виїзду з України. За даними NYT, 5 січня країну залишили 18 людей – переважно діти та дружини російських дипломатів. У Кремлі ці повідомлення коментувати не стали, пославшись на заяви МЗС РФ.

Міністерство закордонних справ України такої інформації від російської сторони не отримувало.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua