• USD 29.3
  • EUR 30.1
  • GBP 35.1
Спецпроєкти

Співробітники МЗС Франції вирішили влаштувати страйк — вдруге в історії

Кілька профспілок закликали до страйку 2 червня в Міністерства закордонних справ ЗС Франції, щоб висловити своє занепокоєння "лавиною реформ", яка веде до скорочення дипломатичного корпусу

МЗС Франції готує страйк
Співробітники МЗС Франції вирішили влаштувати страйк / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Як зазначає "Європейська правда", це є надзвичайно рідкісною подією у французькій дипломатії, передає "ДС".

Як розповів голова профспілки CFTC Олів'є да Сілва, це вже другий страйк в історії міністерства, перший був у 2003 році — з питань надбавок. На його думку, він є ознакою "справжнього нездужання в МЗС, яке, однак, не має бунтарської традиції".

"МЗС поступово зникає", стверджують шість профспілок, а також група з 400 молодих дипломатів, які засуджують, зокрема, реформу дипломатичної служби, скорочення консульської діяльності, скасування посад – на 50% менше співробітників у всіх категоріях.

"Ці заходи щодо демонтажу нашого дипломатичного інструменту є нонсенсом у той час, коли війна щойно повернулася до Європи", – заявляють вони.

Найбільш суперечлива реформа стосується поступового "зникнення" до 2023 року двох історичних органів французької дипломатії, повноважних міністрів та радників із закордонних справ.

Зацікавлених дипломатів – близько 700 осіб – закликають увійти до нового органу "державних адміністраторів".

Реформа вищої державної служби, яку просуває Еммануель Макрон, передбачає, що вищі державні службовці більше не будуть прикріплені до певної адміністрації. Навпаки, їм запропонують регулярно мінятися.

Як писала "ДС", президент Франції Еммануель Макрон призначив Елізабет Борн прем'єр-міністром країни.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua