• USD 36.4
  • EUR 40
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

США готові розмовляти з Росією про "гарантії безпеки" лише разом з європейськими союзниками

Сполучені Штати Америки ознайомились із пропозиціями Росії щодо так званих "гарантій безпеки" , але готові вступати в переговори лише разом із європейськими союзниками і партнерами

Реклама на dsnews.ua

Про це в п'ятницю заявила речниця Білого дому Джен Псакі, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Росія заявила в четвер, що готова надіслати свого учасника переговорів "у будь-який момент", щоб почати переговори зі Сполученими Штатами щодо гарантій безпеки, яких домагається Москва.

"Без наших європейських союзників і партнерів не буде переговорів про європейську безпеку", — сказала Псакі.

"Ми не підемо на компроміс із ключовими принципами, на яких будується європейська безпека, включаючи те, що всі країни мають право вирішувати своє майбутнє та зовнішню політику, вільні від зовнішнього втручання", – додала вона.

Псакі зазначила, що Сполучені Штати співпрацюють з Росією протягом десятиліть і не бачать причин, чому не можуть зробити це в майбутньому, щоб зменшити нестабільність, але повторила, що це буде зроблено у партнерстві з європейськими союзниками.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Російської Федерації опублікувало свої пропозиції НАТО щодо так званих "гарантій безпеки". Серед іншого, Росія пропонує країнам НАТО зобов’язатись не приймати Україну та інші східноєвропейські держави до Альянсу, а також відмовитись від будь-якої військової діяльності на території України та інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії.

У МЗС України офіційно відреагували на поширені МЗС Російської Федерації проєкти договору із США та угоди із НАТО про так звані "гарантії безпеки", озвучивши умови Києва для переговорів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua