• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

США готові виділяти для економіки України $1,5 млрд щомісяця і очікують того ж від ЄС, – ЗМІ

Сполучені Штати Америки заявили про готовність підтримувати фінансову систему України щомісячною допомогою в розмірі 1,5 мільярда доларів, поки триває повномасштабна війна проти Росії, і закликають своїх європейських союзників до виділення аналогічних сум

Реклама на dsnews.ua

Про це з посиланням на обізнані джерела повідомила агенція Bloomberg, передає "ДС".

За словами співрозмовників видання, адміністрація президента США Джо Байдена провела переговори з посадовцями ЄС, зокрема в останні дні, де наполягала на тому, щоб Європа зробила більше. Раніше і союзники блоку, й деякі європейські дипломати критикували його через вкрай повільні темпи ухвалення рішень щодо підтримки Києва.

Нинішні дискусії між США та ЄС стосуються створення більш регулярного механізму для підтримання економіки України з огляду на те, що війна входить у затяжну фазу. Американська сторона вказувала, що в Конгресі в подальшому зростатимуть вимоги більш рівномірного розподілу підтримки Києва серед союзників.

Очікується, що лідери ЄС обговорять фінансові вимоги України на неформальному саміті в Празі, що відбудеться наприкінці наступного тижня. Дипломатам, які відповідають за підготовку до зустрічі, повідомили, що очікувані обсяги фінансування з боку європейських країн становитимуть 1,5 мільярда доларів щомісяця – як і у випадку США.

За оцінками Міжнародного валютного фонду, Україні потрібно близько п’яти мільярдів доларів щомісяця для надання базових послуг населенню та підтримки економіки.

Нагадаємо, Палата представників США у п'ятницю схвалила законопроєкт про тимчасове державне фінансування, в якому передбачене виділення Україні фінансової допомоги в розмірі 12,3 мільярда доларів.      

Крім того, Україна отримає виняткову макрофінансову допомогу від Європейського Союзу у сумі до 5 мільярдів євро.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua