• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

США назвали країни, які допомагають Росії обходити санкції: Серед них Туреччина та Казахстан

Сполучені Штати визначили п’ять країн, які сприяють обходу санкцій Росією, що дозволило їй реімпортувати певні основні категорії електроніки приблизно на довоєнному рівні

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та його казахстанський колега Касим-Жомарт Токаєв
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та його казахстанський колега Касим-Жомарт Токаєв
Реклама на dsnews.ua

Про це координатор санкцій у Державному департаменті США Джим О'Браєн заявив у інтерв'ю Politico, передає "ДС".

За його словами проблема полягає у тому, що європейські компанії продають матеріали іншим країнам, які, зі свого боку, перепродають їх у Росію.

Обхід санкцій залишається "суттєвою проблемою", сказав О'Браєн, додавши, що США виявили проблеми, зокрема, з п'ятьма країнами: Туреччиною, Казахстаном, Грузією, Об'єднаними Арабськими Еміратами й Вірменією.

За даними ЗМІ, наразі Європейський союз працює над 11-м пакетом санкцій проти Росії, у який можуть увійти безпрецедентні заходи, спрямовані проти країн, які й далі ведуть бізнес із Москвою, що дає змогу їй обійти санкції.

Однак низка країн має побоювання щодо цієї угоди: Греція й Угорщина утримуються від занесення Україною деяких їхніх компаній у список "спонсорів війни", а інші країни, включно з Німеччиною і Францією, побоюються, що заборона на обхід санкцій може нашкодити дипломатичним відносинам із третіми країнами.

Європейська комісія, яка вже пом'якшила свої початкові пропозиції, презентувала нову версію пакету на зустрічі послів ЄС у середу, 7 червня, але країни не змогли дійти згоди, повідомили Politico кілька дипломатів ЄС.

Крім того, торгівля між Росією й кількома наближеними до Москви країнами Кавказу й Центральної Азії, включно із Грузією, Казахстаном і Вірменією, різко зросла з початку повномасштабного вторгнення Кремля в Україну.

Як писала "ДС", 15 червня 2022 року президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що його країна не допомагатиме Росії обходити санкції, які Захід ввів проти Москви.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua