• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

США про обстріл Одеси: Росія намагається зірвати експорт зерна з України

Росія навмисно намагається не допустити продукти харчування з українських портів у Чорному морі до "тих, хто найбільше страждає від найгострішого браку харчової безпеки"

Порт Одеси
Порт Одеси
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прессекретар Державного департаменту США Нед Прайс, передає "ДС" із посиланням на "Голос Америки".

"Це (обстріл — ДС) підтверджує, що Москва продовжує поводитися таким чином, що навмисно намагається не допустити надзвичайно потрібні продукти харчування до найбідніших людей у світі, тих, хто страждає від найгострішого браку харчової безпеки, який посилило російське вторгнення в Україну", – сказав політик.

Прайс додав, що США будуть співпрацювати з партнерами по цій угоді, Україною, ООН та Туреччиною, для того, щоб забезпечити можливість вивезення зерна та добрив з українських портів.

Також у Штатах сподіваються, що перші поставки почнуться найближчими днями, оскільки Росія відчула тиск з усього світу, зокрема під час нещодавньої зустрічі міністрів закордонних справ країн G20 в Індонезії, коли російській міністр Сергій Лавров покинув зустріч достроково.

Окрім того, Росія поширює дезінформацію про вторинні санкції, які нібито не дозволяють їм експортувати зерно.

США готові допомогти українським партнерам з іншими варіантами – наземними шляхами експорту, про який українські партнери домовлялися з іншими країнами, але найбільш ефективним шляхом експорту залишається морський.

Як писала "ДС", вранці 23 липня, наступного дня після укладання угоди про розблокування українських портів, росіяни обстріляли ракетами морський порт в Одесі, де готувалося до експорту українське зерно.

У Кремлі спочатку заявили, що вони нібито "не мають жодного відношення" до атаки. Однак згодом у Росії визнали ракетний удар по Одеському порту. Окупанти переконують, що ракети знищили військовий об'єкт.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua