• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

США звинуватили уряд Білорусі в авіаційному піратстві через інцидент із Протасевичем

США висунули звинувачення чотирьом білоруським урядовцям в авіаційному піратстві у зв’язку з примусовою посадкою літака Ryanair, аби заарештувати опозиційного журналіста Романа Протасевича

США звинуватили уряд Білорусі в авіаційному піратстві;
США звинуватили уряд Білорусі в авіаційному піратстві;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні помічника директора Майкла Дж. Дрісколла з нью-йоркського відділення ФБР, передає "ДС".

"Чуро, Казючиць, Андрій Анатолійович Лну і Фну Лну, всі громадяни Білорусі, звинувачуються у змові з метою скоєння авіаційного піратства, що передбачає мінімальне покарання у 20 років і максимальне покарання — довічно".

Зазначимо, що обвинуваченими в судових матеріалах є Леонід Миколайович Чуро та Олег Казючиць, гендиректор та заступник гендиректора державного управління аеронавігації Білорусі відповідно; та агенти держбезпеки Білорусі Андрій Анатолійович Лну та Фну Лну.

Дж. Дрісколл сказав, що обвинувачені розробили ретельно продуману схему, щоб сфальшувати повідомлення про бомбу, внаслідок чого літак здійснив аварійну посадку для арешту журналіста-дисидента.

Американські правоохоронці повідомили, що ФБР виявило детальну операцію, під час якої пасажири з багатьох країн, у тому числі зі США, зазнали реальної терористичної загрози. За словами Майкла Дж. Дрісколла, "те, що сталося, є не тільки безрозсудним порушенням законодавства США, а й вкрай небезпечне для всіх, хто літає літаком".

Як повідомляла "ДС", 23 травня 2021-го року після екстреної посадки літака в мінському аеропорту затримано засновника опозиційного білоруського Телеграм-каналу Nexta, головного редактора ресурсу "Білорусь головного мозку" Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу — громадянку РФ.

Затримання Протасевича спричинило різку реакцію у світі. Низка країн, включаючи Україну, після цього заборонили білоруським літакам використовувати свій повітряний простір.

Згодом провладні ресурси в Білорусі опублікували відео, на якому Протасевич дав свідчення за фактом організації масових заворушень. Дівчина Протасевича Софія Сапега також дала свідчення проти себе та визнала свою "вину". Президент США Джо Байден назвав це відео "ганебним" і заявив, що журналіст дав свідчення під тиском.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua