• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

США поставлять Україні 300 000 боєприпасів зі складів в Ізраїлі, - ЗМІ

США поставлять Україні 300 000 артилерійських боєприпасів з натовським калібром 155 мм, які зберігаються на складах в Ізраїлі. Приблизно 150 000 із них вже відправлено до Європи

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні The New York Times, передає "ДС".

Україна використовує 90 000 артснарядів на місяць, що вдвічі перевищує виробничі потужності США та Європи, пишуть журналісти. Тому Вашингтон звернув увагу на запаси в Ізраїлі.

Ці склади почали заповнюватися з часів арабо-ізраїльської війни 1973 року, пише NYT. Вони забезпечують армію США зброєю у близькосхідних конфліктах, а Ізраїль має право використовувати їх у критичних ситуаціях.

Джерела NYT кажуть, що Ізраїль продовжує відмовлятися від постачання Україні летальної зброї, однак у цій ситуації радше приєднався до рішення США використовувати американські боєприпаси на власний розсуд.

Загалом Україні призначено близько 300 000 боєприпасів із цих складів, пишуть журналісти. Близько половини з них уже відправлено до Європи – в Україну їх доставлять через Польщу.

Як писала "ДС", 13 січня стало відомо, що Ізраїль передасть Україні системи розумного сповіщення про виліт дронів та ракет

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua