• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

США закликали Алієва припинити операцію в Карабасі

Сполучені Штати занепокоєні закогстренням ситуації в Нагірному Карабасі та закликают владу Азербайджану припинити силову операцію та розпочати переговори

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявили в Державному департаменті, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

"США глибоко стурбовані військовими діями Азербайджану в Нагірному Карабаху та закликають негайно припинити їх. Вони лише погіршують і без того жалюгідну гуманітарну ситуацію в Нагірному Карабаху та підривають перспективи на досягнення миру", – йдеться в заяві.

У Держдепартаменті США кажуть, що раніше вже доводили до відома влади в Баку, що "застосування сили під час врегулювання розбіжностей неприйнятне, оскільки це суперечить зусиллям зі створення умов для досягнення справедливого і гідного миру в регіоні".

"Закликаємо негайно покінчити з протистоянням і почати діалог між Баку і представниками Нагірного Карабаху", – йдеться в повідомленні.

Як повідомляла "ДС", 19 вересня армія Азербайджану заявила про проведення "антитерористичних заходів" у Нагірному Карабаху для "відновлення конституційного ладу".

В Баку підкреслили, що для припинення "антитерористичної операції" у Нагірному Карабаху вірменські сили у регіоні мають здатися.

Прем'єр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Вірменія не бере участі у військових діях та не має армії в Нагірному Карабасі.

В Єревані під будинком уряду почалися сутички між поліцією та протестувальниками, які вимагали відставки прем'єр-міністра Вірменіі Нікола Пашиняна через його "зрадницьку" позицію щодо Нагірного Карабаху.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua