• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

США розглядають передачу Україні касетних боєприпасів, — ЗМІ

Адміністрація Байдена розглядає українські запити щодо передачі касетних боєприпасів

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні CNN, повідомляє "ДС".

За даними видання, за останні кілька місяців адміністрація Байдена та конгрес США розглядають запит України на отримання касетних боєприпасів. Високопосадовці не відхилили його повністю.

"Український запит на касетні боєприпаси, про який CNN розповіли численні американські та українські офіційні особи, — один із найспірніших запитів, з якими українці зверталися до США з початку війни у лютому", — стверджують у ЗМІ.

Українське представництво просить касетні снаряди для систем HIMARS та 155-міліметрових гаубиць. США мають великі запаси боєприпасів, оскільки з 2016 року їх почали виводити з експлуатації в країні.

Зазначимо, що касетна зброя не точно і розкидає велику кількість бомб на великій території. Часто ці снаряди не розриваються після удару, що є небезпечним у довгостроковій перспективі.

Саме тому 2008 року 100 країн підписалися під конвенцією про заборону такого виду озброєнь. Проте ні Україна, ні США, ні Росія до неї не приєдналися. Остання також активно використовує касетну зброю у війні проти України.

Як писала "ДС", російські військові використовують в Україні різні види боєприпасів та вибухонебезпечних предметів, у тому числі міни із сенсорними датчиками руху, гранати, касетні елементи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua