• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

США шукають джерела газу для Європи на випадок вторгнення Росії в Україну, — FT

США ведуть переговори з Катаром та іншими великими експортерами про можливість постачання скрапленого газу в Європу в разі вторгнення Росії в Україну

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Financial Times, передає "ДС".

За даними високопоставлених чиновників адміністрації США, гостра необхідність виникла після того, як переговори з держсекретаря США Ентоні Блінкена з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим показали "мінімальний прогрес".

Джерело зазначило, що є потенціал довгострокових гарантій поставок газу з Катару, оскільки країн планує значно збільшити виробництво палива протягом декількох років.

При цьому в короткостроковій перспективі це буде залежати від готовності інших країн-клієнтів перенаправити поставки і наявності нерозподіленого газу. "Однак Катар дійсно перенаправляв свої поставки у 2011 році для Японії після цунамі, так що прецедент є", — сказало джерело ft.

Видання також повідомляє, що Катар почав переговори про можливі поставки з Євросоюзом і Великобританією. Крім того, президент США Джо Байден у січні планує провести переговори з Еміром Катару шейхом Тамімом бен Хамадом аль-Тані у Вашингтоні.

Нагадаємо, нещодавно Держдепартамент США обговорив із енергетичними компаніями можливість додаткового постачання газу в Європу в разі відкритого вторгнення Росії в Україну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua