• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

США скликають засідання Радбезу ООН: агресія Росії - головна тема

США скликаюсь у понеділок відкрите засідання Ради Безпеки ООН для обговорення "загрозливої поведінки Росії щодо України й нарощування російських військ на кордонах України та в Білорусі"

США скликають засідання Радбезу ООН;
США скликають засідання Радбезу ООН; / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві постпреда США при ООН Лінди Томас-Грінфілд, передає "ДС".

"Це питання має вирішальне значення для міжнародного миру і безпеки", — зазначила вона.

Томас-Грінфілд нагадала, що на українському кордоні розміщено понад 100 тисяч російських військових, РФ також вдається до інших дестабілізуючих дій, спрямованих проти України, "становлячи явну загрозу міжнародному миру і безпеці" та порушуючи Статут ООН.

"Ми продовжуємо наші невтомні дипломатичні зусилля з деескалації напруженості для протистояння цій серйозній загрозі європейському і глобальному миру та безпеці. Рада Безпеки ООН є найважливішим майданчиком для дипломатії", — підкреслила представниця США.

Одна з головних задач членів Ради Безпеки — вивчити факти й розглянути, що чекає Україну, Росію, Європу "в разі подальшого вторгнення Росії в Україну".

"Зараз не час чекати й споглядати. Радбез повинен цілковито зосередитися на цьому питанні, і ми сподіваємося на відверте й цілеспрямоване обговорення його в понеділок", — наголосила постпред США при ООН.

Як писала "ДС", в ООН заявили, що гуманітарної допомоги в Україні потребують близько 2,9 млн осіб. В основному це люди, які постраждали у результаті подій на сході країни та проживають на територіях, які непідконтрольні уряду.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua