• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

США та Британія ввели санкції проти російських хакерів

США та Велика Британія ввели санкції щодо семи російських хакерів, які працювали на російську розвідку

Реклама на dsnews.ua

Хакери розповсюджували здирницькі програми, передає "ДС" з посиланням на ВВС.

Велика Британія та США скоординовано ввели санкції (заморожування активів та заборони на видачу віз) проти громадян РФ Віталія Ковальова, Валерія Седлецького, Валентина Карягіна, Максима Михайлова, Дмитра Плешевського, Михайла Іскрицького, Івана Вахромєєва. Вони називали себе Conti, Wizard Spider, UNC1878, Gold Blackburn, Trickman та Trickbot.

У 2021 році, у розпал пандемії коронавірусної хвороби, хакери розповсюджували шкідливі програми Trickbot, Anchor, BazarLoader, BazarBackdoor, Conti та Diavol. Також вони брали участь у розробці шкідливої програми Ryuk.

У Великій Британії від Conti та Ryuk постраждали загалом 149 фізичних та юридичних осіб, вони заплатили зловмисникам сумарно 27 млн фунтів стерлінгів. Серед постраждалих були лікарні, школи та деякі відомства, такі як Агентство із захисту довкілля Шотландії. За межами Великої Британії жертвами здирників ставали американські медичні компанії, служба охорони здоров'я Ірландії та уряд Коста-Ріки.

На початку повномасштабного російського вторгнення в Україну угруповання заявило про свою підтримку дій Росії; щоправда, у травні 2022 року Conti саморозпустилася.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua