• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

США та G7 готові покарати Туреччину за допомогу РФ обходити санкції, - ЗМІ

США попередили владу Туреччини, що вдадуться до обмежувальних заходів в разі, якщо Анкара продовжить допомагати Росії обходити західні санкції

Реклама на dsnews.ua

З відповідним посланням, як повідомляє Reuters, 2-3 лютого до Анкари та Стамбулу приїздив заступник міністра фінансів США з питань протидії тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон, де провів зустрічі з представниками турецького уряду, бізнесу й банківських установ, передає "ДС" з посиланням на "Суспільне".

Так, Сполучені Штати попередили Туреччину про негативні наслідки в разі експорту до Росії, в порушення санкцій, хімічних реактивів, напівпровідникової та іншої продукції, яка може бути використана Москвою у війні проти України.

Нельсон сказав, що помітне річне зростання експорту до Росії робить турецькі підприємства "особливо вразливими до репутаційних і санкційних ризиків" або втрати доступу до ринків G7.

"Вони повинні "вживати додаткових заходів обережності, щоб уникнути транзакцій, пов’язаних із потенційною передачею технологій подвійного призначення, які можуть бути використані російським військово-промисловим комплексом", — сказав він.

Нельсон закликав турецьких банкірів проводити посилену перевірку транзакцій, пов'язаних з Росією, і зазначив у своїй промові, що російські олігархи продовжують купувати нерухомість і причалювати яхти в Туреччині.

Під час переговорів з окремими турецькими компаніями Нельсон вказав на схеми, за допомогою яких РФ намагається ухилятися від західного контролю постачання пластмас, гуми та напівпровідників, які містяться в експортованих до РФ товарах і використовуються у військових цілях.

За словами високопоставленого американського чиновника, який побажав залишитися неназваним, делегація зі США надала турецькій стороні американські дані стосовно обсягів експорту з Туреччини до Росії на десятки мільйонів доларів, що викликало занепокоєння Вашингтона.

"Немає нічого дивного в тому, що Росія активно прагне використати свої історичні економічні зв’язки з Туреччиною. Питання в тому, якою буде відповідь Туреччини", – сказав чиновник.

Зазначається, тиск з боку США на Туреччину з метою домогтися дотримання Анкарою антиросійських санкцій уже призвів до деяких змін у позиції турецьких компаній щодо співпраці з росіянами.

Зокрема, найбільший турецький постачальник наземних авіаційних послуг Havas 31 січня повідомив російським і білоруським авіакомпаніям, що припиняє надавати запчастини, пальне та інші послуги для їхніх літаків американського походження відповідно до західних обмежень.

У вересні 2022 року п’ять турецьких банків призупинили використання російської платіжної системи "Мир" після введення Мінфіном США нових санкцій до керівництва оператора системи й жорсткого попередження тих, хто міг би допомогти Москві не порушувати встановлених обмежень.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua