• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

США та ЄС закликають Росію повернутись до "зернової угоди"

Сполучені Штати Америки та Євросоюз засуджують вихід РФ з угоди про експорт зерна з українських портів і закликають Кремль повернутися до домовленості

Реклама на dsnews.ua

З такою заявою зокрема виступив Президент США Джо Байден у розмові з журналістами, передає "ДС" з посиланням на Bloomberg та AFP.

Байден засудив заяву Росії про вихід з зернової угоди як "абсолютно обурливу" і сказав, що такий крок РФ посилить голод і що в росіян немає "жодних причин робити це".

Також держсекретар Ентоні Блінкен від імені США висловив жаль з приводу рішення Росії та нагадав, що від продовження дії домовленості залежить продовольча безпека багатьох бідніших країн світу, та попередні кілька місяців вже дозволили вивезти понад 9 млн кубометрів врожаю і знизити глобальні ціни. 

"Призупинивши участь у домовленості, Росія знову перетворює їжу на зброю у війні, яку розпочала, і це прямо б’є по країнах з низьким та середнім рівнем доходу і глобальним продовольчим цінам та погіршує і без того складну кризу…

Закликаємо владу РФ відновити участь в ініціативі, повністю дотримуватися домовленостей і працювати на те, щоб люди у всьому світі могли і далі отримувати переваги, яким посприяла ініціатива", — заявив Ентоні Блінкен.

Крім того, Євросоюз закликає Росію переглянути рішення про зупинення її участі в угоді щодо вивезення українського зерна.

"ЄС закликає Росію скасувати своє рішення", — написав у Twitter глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

Також він додав, що рішення Росії призупинити участь у Чорноморській угоді ставить під загрозу основний шлях експорту зерна та добрив, які вкрай необхідні для вирішення глобальної продовольчої кризи, спричиненої її війною проти України.

Нагадаємо, Росія оголосила про призупинення своєї участі у реалізації "зернової угоди" нібито через "теракт" у Севастопольській бухті.

Міністерство інфраструктури України заявило, що Україна продовжить роботу "зернового коридору".

У Росії заявили, що готові повністю замінити українське зерно на світовому ринку після того, як призупинили свою участь у "зерновій угоді".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua