• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

США, Велика Британія та Австралія співпрацюватимуть у галузі гіперзвукового озброєння

США, Велика Британія та Австралія зобов'язалися розпочати співпрацю в галузі гіперзвукового та контргіперзвукового озброєння

США, Велика Британія та Австралія співпрацюватимуть в оборонній сфері
США, Велика Британія та Австралія співпрацюватимуть в оборонній сфері
Реклама на dsnews.ua

Про це йдетсья у спільній заяві трьох країн, яку цитує "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Сьогодні ми також вирішили розпочати тристоронню співпрацю щодо гіперзвукового, контргіперзвукового та радіоелектронного бойового потенціалу, а також розширити обмін інформацією та поглибити співпрацю з оборонних інновацій", — мовиться у документі.

Як зазначається, що ця ініціатива стане доповненням до наявних зусиль щодо співпраці у галузях кібертехнологій, штучного інтелекту, квантових технологій.

Інфорагентство нагадує, що у вересні 2021 року президент США Джо Байден, прем'єр-міністри Австралії Скотт Моррісон та Великої Британії Борис Джонсон оголосили про створення нового тристороннього партнерства у сфері безпеки – AUKUS. Першою великою ініціативою стало оголошення будівництва атомних підводних човнів для Австралії. Через це Канберра відмовилася від контракту на будівництво підводних човнів із французькою компанією Naval Group на суму, за різними даними, від 60 млрд до 90 млрд доларів.

Як писала "ДС", держсекретар США Ентоні Блінкен санкціонував виділення 100 млн доларів Україні на додаткові протитанкові системи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua