• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Столтенберг повідомив, що Кремль намагався випросити у Сі Цзіньпіна

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про існування ознак того, що Росія зверталась до Китаю з проханням надати летальну допомогу для ведення повномасштабної війни в Україні

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Слова Столтенберга під час презентації щорічного звіту НАТО в Брюсселі у вівторок, 21 березня, цитує телеканал CNN, передає "ДС".

"Ми не бачили жодних доказів того, що Китай постачає летальну зброю Росії, але ми бачили деякі ознаки того, що такий запит з боку Росії був, і що це питання розглядає в Пекіні китайська влада", – зазначив генсек НАТО.

Він застеріг Китай від надання Росії летальної допомоги, що, за словами генсека, означало б "підтримку незаконної війни".

На думку Столтенберга, візит лідера Китаю Сі Цзіньпіна до Росії та його зустріч із Володимиром Путіним свідчить про зближення Пекіна й Москви, яке відбувалось в останні роки.

"Ми бачимо, як Китай і Росія все більше зближуються у військовій сфері – спільні навчання, спільне патрулювання в морі й у повітрі, в економічній сфері, а також у політичній і дипломатичній сфері. Отже, зустріч у Москві є частиною цієї тенденції, в якій Китай і Росія працюють все тісніше і будують все міцніше і сильніше партнерство", – сказав він.

Нагадаємо, 20 березня розпочався перший за останні 4 роки візит лідера Китаю Сі Цзіньпіна до Москви. Його рейс під час перельоту відстежували понад 13 тисяч людей.

В українському МЗС прокоментували візит лідера Китаю Сі до Москви. У Держдепі зустріч назвали частиною плану Пекіна щодо забезпечення Кремлю дипломатичного прикриття.

За даними китайських ЗМІ, Сі Цзінпін та президент Росії Володимир Путін під час зустрічі обговорили війну Росії проти України та необхідність "вирішення конфліктів шляхом діалогу".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua