• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Столтенберг сказав, що НАТО готове обговорювати з Росією

НАТО готове обговорювати з Росією питання контролю над озброєннями та "вислухати стурбованість" Росії у зв'язку зі співпрацею з Україною

Global Look Press
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Йєнс Столтенберг в інтерв'ю телеканалу СВС, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Столтенберг наголосив, що НАТО не погодиться з тим, що Альянс має вивести військових із країн, що приєдналися до нього з 1997 року.

"Союзники по НАТО не можуть поступитися абсолютно ключовими принципами європейської, національної безпеки. Фактом, що кожна країна обирає свій власний шлях — хоче вона чи ні бути членом такого альянсу, як НАТО. Також ми не можемо погодитися з тим, що у нас не повинно бути солдатів НАТО у всіх країнах, які приєдналися до НАТО з 1997 року", — заявив генсек.

Столтебнрег зазначив, що за такого розвитку подій близько половини членів організації виявляться не захищеними військовими силами альянсу і стануть у результаті "членами другого сорту".

Проте генсек заявив про готовність обговорювати з Росією скорочення озброєнь, включаючи ядерні. Паралельно він закликав до деескалації ситуації довкола України. За словами Столтенберга, Альянс готовий "вислухати стурбованість" РФ.

Як повідомляла "ДС", посол Росії в США Анатолій Антонов заявив, що РФ після кількох раундів переговорів з представниками США та країн НАТО очікує на їх письмові відповіді.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua