• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Столтенберг закликав і надалі говорити з Росією, інакше буде війна

З Росією необхідно продовжувати переговори, оскільки ризик нової війни у Європі цілком реальний

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Йєнс Столтенберг після засідання Ради НАТО-Росія, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Є реальний ризик щодо нового збройного конфлікту в Європі. Тому такі важливі сьогоднішні переговори та зустрічі, заплановані цього тижня. Тому що ми робимо все можливе, щоб запобігти будь-якому збройному конфлікту, тому ми такі чіткі в нашому меседжі Росії, що ми маємо сідати, розмовляти про нагальні проблеми, щоб запобігти новому збройному конфлікту", — заявив Столтенберг.

Водночас, за його словами, союзники "передали Росії меседж, що якщо вони оберуть військову силу, то будуть серйозні наслідки – економічні, політичні санкції".

"Також важливо розуміти, що Україна – партнер, якому ми надаємо політичну та практичну підтримку. Але Україна — не член НАТО. Гарантії у сфері безпеки — стаття 5, що ми називаємо "один за всіх і всі за одного" – застосовується для членів НАТО. Тому ми чітко заявили, що ми зробимо все, що необхідно, щоб захистити всіх союзників по НАТО", — додав генсек Альянсу.

Столтенберг також наголосив, що країни НАТО готові до діалогу.

"Ми можемо обговорювати багато питань, але ми не можемо обговорювати ключові принципи. Як, наприклад, свободу кожної країни обирати свій власний шлях", — додав Столтенберг.

За його словами, союзники "ясно дали зрозуміти, що не відмовляться від своєї здатності захищати один одного, зокрема з присутністю військ у східній частині альянсу".

"Водночас і Росія, і союзники по НАТО заявили про необхідність відновити діалог і вивчити графік майбутніх зустрічей. Союзники по НАТО готові знову зустрітися з Росією для більш докладного обговорення, внести конкретні пропозиції та прагнути конструктивних результатів", — додав генсек.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua