• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Столтенберг закликав НАТО готуватися до нападу Росії на Україну

НАТО має бути готовим до широкомасштабної агресії Росії проти України

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг на спільному брифінгу з міністрами закордонних справ Швеції Анн Лінде та Фінляндії Пекка Хаавісто, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

"Погіршення безпекової ситуації в Європі робить співпрацю НАТО з Фінляндією і Швецією ще важливішою. Сьогодні ми обговорили продовження військового нарощення Росією в Україні та біля неї. Ризик конфлікту залишається реальним. І ми продовжуємо закликати Росію до деескалації й обрати шлях дипломатії", — заявив Столтенберг.

Генеральний секретар сказав, що НАТО є оборонним альянсом, який не загрожує Росії чи будь-якій іншій країні.

"Але ми завжди робитимемо все необхідне для захисту й оборони усіх наших країн-членів", — підкреслив Столтенберг.

Він додав, що НАТО посилює східні кордони Альянсу.

Столтенберг зазначив, що представники Альянсу запросили представників РФ взяти участь у низці зустрічей у рамках Ради Росія-НАТО.

"Водночас ми працюємо заради кращого, сподіваємося на краще, але ми повинні бути готовими до найгіршого, що означає, що ми, як НАТО, збільшуємо нашу присутність у східній частині Альянсу", — сказав Столтенберг.

Як писала "ДС", раніше генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг заявляв, що НАТО готове обговорювати з Росією питання контролю над озброєннями та "вислухати стурбованість" РФ у зв'язку зі співпрацею з Україною.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua