• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Столтенберг запропонував Росії низку зустрічей

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що запросив усіх учасників Ради Росія-НАТО минулого тижня до низки зустрічей для обговорення питань європейської безпеки

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав на пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

"Минулого тижня члени Альянсу і Росія зустрілися на Раді Росія-НАТО, і члени НАТО готові зустрітися знову – щоб

висунути конкретні пропозиції, а також домагатися конструктивних результатів. Сьогодні я запросив усіх членів Ради НАТО-Росія на низку зустрічей" — сказав Столтенберг.

За його словами, союзники готові розглянути, яким чином можна зміцнити військові та цивільні лінії зв'язку на лінії Росія-НАТО.

"Ми також закликаємо Росію скасувати своє рішення про розірвання дипломатичних відносин з НАТО" — заявив Столтенберг.

За словами генсека, члени НАТО також готові обговорити конкретні пропозиції щодо того, як зменшити ризики та підвищити прозорість військової діяльності, як зменшити космічні та кіберзагрози, обговорити контроль над озброєннями, роззброєння та нерозповсюдження.

"Отже, НАТО готовий, а союзники по НАТО готові брати участь і вислухати занепокоєння Росії. Але ми не підемо на компроміс щодо основних принципів, як-от право кожної нації обирати свій шлях і здатність НАТО захищати та захищати всіх союзників" — наголосив Столтенберг.

Як писала "ДС", раніше генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Йєнс Столтенберг заявляв, що НАТО готове обговорювати з Росією питання контролю над озброєннями та "вислухати стурбованість" РФ у зв'язку зі співпрацею з Україною.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua