• USD 36.4
  • EUR 39.8
  • GBP 45.9
Спецпроєкти

Столтенберг заявив, що Україна та Грузія стануть членами НАТО

Організація Північноатлантичного договору (НАТО) ухвалила рішення про включення України та Грузії ще у 2008 році, але без точної дати набуття чинності договору

Україна та Грузія стануть членами НАТО;
Україна та Грузія стануть членами НАТО;
Реклама на dsnews.ua

Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив в інтерв'ю La Repubblica, передає "ДС".

"Україна вже подала заявку на членство і ми вирішили працювати над цим, підтримуючи її реформи, допомагаючи у модернізації збройних сил за нашими стандартами. У 2008 році ми вирішили, що Україна та Грузія стануть членами (НАТО — ДС), але ми не встановлювали, коли саме", – сказав Столтенберг.

Політик зазначив, що лише Україна повинна вирішувати: вступати їй до Альянсу чи ні та наголосив, що РФ не має права вмішуватися в це питання.

Журналіст запитав, чи може Україна приєднатися до НАТО у найближчі кілька місяців.

"Зараз на порядку денному реформи — допомога Україні. Повторюю: зараз справа у російській агресії. Вони окупували частину України — Крим, контролюють Донбас за підтримки сепаратистів, а потім хочуть змусити нас прийняти юридично зобов'язувальний договір, який би порушив національний суверенітет", — відповів представник НАТО.

Як писала "ДС", голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер заявив, що Україна досягла "значного прогресу" у впровадженні реформ у сфері оборони.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua