• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

"Стрілятиме" дронами-камікадзе: Виробник танків Leopard випустить унікальний безпілотник

Німецький концерн Rheinmetall, який добре відомий як виробник популярного танка Leopard, має намір представити новий концепт незвичайного військового дрону

Розвідувальний дрон Luna NG у польоті
Розвідувальний дрон Luna NG у польоті
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Welt, передає "ДС".

Це буде унікальний безпілотник, який поєднує можливості двох типів літальних апаратів.

Ідея створення власного бойового БПЛА виникла у Rheinmetall після того, як у ході російської агресії ЗСУ успішно та масово почали використовувати звичайні дрони, які скидають гранати на танки та іншу техніку противника. Німецький концерн вирішив удосконалити цей метод і розробив схему, за якої з великого розвідувального дрона Luna NG вилітатимуть кілька маленьких камікадзе.

Розвідувальний БПЛА Luna NG, який планують модифікувати для запуску дронів-камікадзе, має розмах крил близько п'яти метрів і може перебувати у повітрі понад 12 годин, передаючи дані на відстань понад 100 км. У безпілотник, за твердженням інженерів компанії, можна встановити до восьми маленьких квадрокоптерів-камікадзе Hero R від ізраїльської компанії UVision.

Така комбінація дозволяє об'єднати переваги обох типів дронів: Luna NG може забезпечити тривалу розвідку та підтримку, а Hero R – високу точність та ефективність ураження.

Поки що невідомо, хто купуватиме цю нову систему озброєння. Для Бундесверу питання використання бойових дронів було довгий час політично спірним. Тільки у 2021 році було ухвалено рішення про закупівлю п'яти великих БПЛА Heron TP від ізраїльської компанії IAI, які будуть оснащені високоточними ракетами.

Нагадаємо, у березні стало відомо, що німецький збройний концерн Rheinmetall веде переговори про будівництво танкового заводу в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua