• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Таджикистан відправить своїх "миротворців" до Казахстану

У п'ятницю, 7 січня, парламент Таджикистану схвалив відправку військових до Казахстану у рамках миротворчої місії ОДКБ

Реклама на dsnews.ua

Рішення було ухвалено на засіданні обох палат парламенту, передає "ДС" із посиланням на "Радіо Свобода".

"На спільному засіданні було розглянуто лише одне питання, і надано згоду на використання збройних сил Республіки Таджикистан за межами країни для виконання міжнародних зобов'язань Республіки Таджикистан", — йдеться у повідомленні.

Джерело в силових структурах Таджикистану повідомило, що в ніч проти 7 січня Таджикистан відправив до Казахстану у складі миротворчих сил ОДКБ близько 200 військовослужбовців. За словами джерела, таджицькі військовослужбовці візьмуть участь в охороні шкіл, лікарень та соціальних об'єктів. Миротворці з Таджикистану не братимуть участі у придушенні протестів.

Як повідомляла "ДС", 2 січня розпочалися протести проти підвищення цін на газ, які охопили весь Казахстан. Втім, вимоги мітингувальників розширилися з часом, протестувальники бажають не лише відставки уряду, а й викорінення корупції. У ніч проти 5 січня протестувальники почали підпалювати поліцейські автомобілі, їм відповідали гумовими кулями. 5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів у країні. ОДКБ погодилася направити війська до Казахстану. Російські військові 6 січня прибули до країни для виконання поставлених завдань. Також до країни прибула рота білоруських десантників. Вірменія та Киргизстан направили своїх "миротворців" у рамках місії ОДКБ.

Керувати діями миротворчих сил ОДКБ у Казахстані призначено командувача ВДВ генерал-полковника Андрія Сердюкова, який брав участь в окупації Криму.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua