• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Таліби просять про гуманітарну допомогу через погіршення ситуації в Афганістані

Делегація руху "Талібан", який захопив владу в Афганістані, планує зустрітися з представниками Червоного Хреста та швейцарських та європейських посадовців для переговорів щодо надання допомоги на тлі швидкого погіршення гуманітарної ситуації у країні

Міжнародна допомога практично припинилася
Міжнародна допомога практично припинилася / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Зустріч проходитиме у Женеві, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Geneva Call, фонд, який працює для захисту цивільного населення під час конфлікту, проводить конференцію за зачиненими дверима. Її мета — активізація надання гуманітарної допомоги Афганістану.

Міністерство закордонних справ Швейцарії наголошувало, що присутність делегації у Швейцарії не означає визнання уряду, очолюваного "Талібаном".

Це друга конференція, на якій представники талібів беруть участь у гуманітарних переговорах, організованих європейською країною. У січні уряд "Талібану" відправив делегацію до Осло для аналогічних закритих переговорів із західними дипломатами.

Міжнародна допомога впродовж останніх місяців практично припинилася, попри швидке погіршення гуманітарної ситуації в Афганістані.

Як писала "ДС", в Афганістані вперше від встановлення режиму "Талібану" жінок допустили до навчання в університетах. Рівний доступ освіти був однією з головних вимог міжнародної спільноти під час перемовин з "Талібаном" та однією з умов відновлення фінансової допомоги.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua