• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Таліби вперше після захоплення влади в Афганістані розпочали переговори із Заходом

У неділю, 23 січня, у Норвегії розпочалися переговори представників ісламістського руху "Талібан", який захопив владу в Афганістані, із західними лідерами та чиновниками

Реклама на dsnews.ua

У переговорах з афганської сторони бере участь в.о. міністра закордонних справ Амір Хан Муттакі, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Зустрічі за зачиненими дверима проходять у готелі в горах неподалік Осло. Таліби зустрічаються з афганськими активістами руху з прав жінок та правозахисниками.

Делегація США на чолі зі спеціальним представником з Афганістану Томом Вестом планує обговорити "формування представницької політичної системи; відповіді на невідкладні гуманітарні та економічні кризи; проблеми безпеки та боротьби з тероризмом; права людини, особливо щодо освіти для дівчат та жінок", зазначили у Держдепі.

Передбачається, що під час переговорів Муттакі наполягатиме на розморожуванні майже $10 млрд та інших західних країн, які призначали Афганістан, оскільки країна перебуває у важкому гуманітарному становищі.

"Норвегія продовжує вести діалог із Талібаном для просування прав людини, участі жінок у житті суспільства, а також для зміцнення гуманітарних та економічних зусиль з підтримки афганського народу", — наголосили в МЗС Норвегії.

Перед початком переговорів заступник міністра культури та інформації Талібана побажав Муттакі "гарної поїздки, сповненої досягнень", і подякував Норвегії, яка, за його словами, стане "воротами для позитивних відносин з Європою".

Це перші офіційні переговори талібів у Європі. Раніше вони відвідали Росію, Іран, Катар, Пакистан, Китай та Туркменістан.

Як писала "ДС", в Афганістані Міністерство заохочення чесноти та запобігання порокам, створене після повернення до влади руху "Талібан", заборонило жінкам подорожувати без супроводу на відстань понад 72 кілометри.

В Афганістані після захоплення влади талібами у серпні 2021 року роботу до кінця року втратили понад 500 тис. людей. Найбільше від безробіття постраждали жінки.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua