• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

The Guardian: Росія перекинула на Донбас до 20 тис. одиниць гарматного м'яса з Близького Сходу

Москва нібито перекинула на Донбас до 20 тис. найманців із Лівії, Сирії та інших країн

Реклама на dsnews.ua

Про це пише The Guardian із посиланням на європейського чиновника, передає "ДС".

Джерело газети каже, що кількість найманців на Донбасі становить від 10 до 20 тис., і важко розмежувати цю цифру між сирійцями, лівійцями та бойовиками, завербованими ПВК "Вагнер".

"Що я можу вам сказати, так це те, що ми дійсно бачили деякі переміщення з цих районів, Сирії та Лівії, у східний регіон Донбасу, і ці хлопці здебільшого використовуються як гарматне м'ясо проти українського опору. Це піхота. Вони не мають важкої. техніки чи транспортних засобів", – сказав чиновник.

Зазначається, що колишнім сирійським солдатам за участь у бойових діях в Україні пропонували від $600 до $3 тис. залежно від звання та досвіду. ПВК "Вагнера" перекинула в Україну більшу частину своїх бойовиків, які воювали у Лівії.

Найманців кидають на російську спробу захопити якнайбільше східної України, що західні військові чиновники назвали прагненням здобути якусь перемогу, яку Володимир Путін може оголосити на військовому параді 9 травня в Москві.

Європейський чиновник заявив, що на цьому етапі війни кремль має чотири цілі: захоплення Донбасу, забезпечення сухопутного коридору в Крим, захоплення Херсонської області для забезпечення поставок прісної води в Крим і захоплення додаткових територій, які можна було б використовувати як буфер або козир в переговори.

Вважається, що Росія досі має три чверті збройних сил, з якими вона почала війну в лютому: 76 батальйонних тактичних груп, всього близько 60 000 військовослужбовців. Західні офіційні особи кажуть, що російська армія стикається з багатьма з тих самих проблем, що призвели до поразки окупантів у битві за Київ та на півночі України.

Російські війська мають проблеми з логістикою. Хоча шляхи для постачання армії на Донбасі коротші, багато залежатиме від стану автомобільних та залізниць.

"Ви повинні мати на увазі, що російська армія дуже залежить від залізниць, і залізнична мережа неодноразово зазнавала нападів з боку опору", — сказав європейський чиновник. Крім того, за словами чиновника, бойовий дух у російських лавах низький і продовжує знижуватися.

"Їм не подобається ця війна, тому що їм не подобається ідея вбивати людей, які говорять російською мовою. Вони втратили багато товаришів на півночі і втратили крейсер "Москва".

По-третє, росіяни досі не мають гарантованої переваги в повітрі, тому вони не можуть забезпечити постійну безпосередню підтримку своїх військ з повітря на землі, сказав чиновник.

Чиновник сказав, що не бачить ознак неминучості поразки ЗСУ, зазначивши, що українська армія щодня отримує нове озброєння.

    Реклама на dsnews.ua