• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

То кого денацифікувати? Німецька розвідка виявила в армії РФ справжніх неонацистів

За даними німецької розвідки, у лавах сил РФ, залучених до війни в Україні, присутні члени російських праворадикальних і неонацистиських організацій

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить конфіденційний документ Федеральної родвідувальної служби Німеччини, який потрапив до рук журналістів  Spiegel, передає "ДС".

Семисторінковий огляд минулого тижня передали кільком федеральним міністерствам.  

У документі нібито йдеться, що у війні проти України беруть участь члени щонайменше двох праворадикальних груп — "Російської імперської ліги", та "Русич", і з щонайменш однією особою праворадикальних поглядів Кремль співпрацює для своїх цілей. Автори огляду пишуть, що співпраця з такими угрупуваннями "зводить до абсурду "денацифікацію України" як нібито причину для війни". 

У документі не наводять орієнтовних оцінок того, скільки представників таких організацій можуть бути залучені до бойових дій проти України, але наводяться імена окремих підрозділів — як "Російський імперський легіон", який вже з’являвся в ОРДЛО у 2014-2015 роках, та має свою базу підготовки у Санкт-Петербурзі. Заступник керівника цієї організації Деніса Ґарієва нібито загинув в Україні, а сам Ґарієв і ще кілька бойовиків отримали серйозні поранення. В огляді зазначають, що не знають, чи ці організації було залучено на прохання і за відома вищого керівництва РФ. 

Про "Русича" в огляді пишуть, що ця група може бути пов’язана з ПВК Вагнера і брала участь у бойових діях на Донбасі у 2014-15 роках, а також, можливо, у Сирії. На етапі повномасштабної війни бойовики з "Русича" почали брати участь у боях найпізніше з початку квітня. 

Аналітики BND включили в документ фото співзасновників "Русича", де один, Алєксєй М., позує з прапором зі свастикою, а його колега Ян П. показує нацистське вітання. Пишуть також про праворадикала Александра М. родом з Донецька, який у квітні через Telegram шукав добровольців для війни проти України. Зазначається, що він перед тим сам воював на боці бойовиків і працював кореспондентом для російського "Первого канала".  

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua