• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Токаєв здобув перемогу на виборах, – ЦВК Казахстану

Діючий лідер Казахстану Касим-Жомарт Токаєв переміг у президентських виборах із підтримкою у понад 80% голосів

Касим-Жомарт Токаєв
Касим-Жомарт Токаєв
Реклама на dsnews.ua

Про це голова ЦВК країни Нурлан Абдіров повідомив на брифінгу, передає "ДС".

За словами чиновника, явка на виборах перевищила 68%. Токаєв набрав 81,3%, тобто за нього голос віддали близько 6,45 млн громадян.

До трійки лідерів також увійшли: Каракат Абден –206, 2 тис. голосів, або 2,6%; Нурлан Ауесбаєв – 176,1 тис. голосів, або 2,22%.  

Нагадаємо, дострокові вибори у Казахстані ініціював сам Токаєв. До цього він підписав закон про збільшення президентського терміну та неможливість переобратися. Новий термін повноважень Токаєва має становити сім років.

Як писала "ДС", 2 січня в Казахстані розпочалися масові протести проти підвищення цін на газ, пізніше вимоги розширилися до відставки уряду та викорінення корупції.

Президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів. Силовики затримали близько 10 тисяч людей.

11 січня Токаєв оголосив ситуацію в Казахстані "стабільною", а місію сил ОДКБ — "успішно завершеною".

За даними Генеральної прокуратури Казахстану, внаслідок антиурядових протестів та антитерористичної операції загинули 225 осіб, у тому числі 19 силовиків.

2 листопада Токаєв підписав закон про амністію для учасників антиурядових протестів, які відбувалися у січні у різних містах країни.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua