• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Токаєв запропонував Німеччині замінити російську нафту

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв запропонував Німеччині збільшити темпи постачання нафти з Казахстану з 200 тис. тонн на рік до 1,2 млн тонн, щоб замінити російську нафту, яка потрапила під ембарго Євросоюзу

Президент РФ Володимир Путін і його казахстанський колега Касим-Жомарт Токаєв
Президент РФ Володимир Путін і його казахстанський колега Касим-Жомарт Токаєв
Реклама на dsnews.ua

Про це Токаєв заявив на саміті "Центральна Азія – Європейський союз", передає "ДС" із посиланням на Інтерфакс-Азербайджан.

Зазначається, що за п'ять місяців 2023 року Казахстан відправив на нафтопереробний завод "Шведт" у Німеччині, який до війни належав "Роснафті", 90 тис. тонн нафти.

"Є потенціал щодо доведення цього показника до 1,2 млн тонн на рік з можливістю його збільшення в майбутньому", – заявив президент Казахстану.

За даними Бюро національної статистики, у першому кварталі Казахстан експортував до ЄС 71% нафти, за той же період минулого року постачання було на рівні 65%.

Крім Німеччини, казахстанську нафту активно закуповує Італія, яку до повномасштабної війни в Україні постачав "Лукойл": постачання казахстанської нафти до Італії зросло в першому кварталі до 38% від загального обсягу експорту, минулого року частка була 28%. Частка експорту казахстанської нафти до Франції зросла з 5% до 7%, Румунії – із 4% до 7%.

При цьому, як у січні писали російські ЗМІ, за 2022-ий Німеччина отримала від РФ 1 млн тонн нафти. Якщо Казахстан збільшить поставки за запланованим планом, то вони можуть повністю замінити російські.

Як писала "ДС", Токаєв висловився з приводу слів самопроголошеного президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка, що Казахстану треба вступати в союз Білорусі з Росією — "буде ядерна зброя на всіх".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua