• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Трибунал у Гаазі "послав" Росію за її військовим кораблем

Міжнародний арбітражний трибунал у Гаазі (Нідерланди) відхилив низку заперечень Росії щодо юрисдикції у справі про захоплення українських моряків та суден у Керченській протоці у листопаді 2018 року

Реклама на dsnews.ua

Рішення суду було ухвалено 27 червня, але Україні та Росії дали можливість вивчити його та вирішити, чи потрібно позначити якусь його частину як конфіденційну, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Російська сторона після того, як позовна заява надійшла до Суду, вирішила оскаржити його юрисдикцію. На її думку, суперечка стосується воєнної діяльності, а Україна сама нібито порушила конвенцію.

Заперечення розглядалися на попередньому етапі розгляду, слухання по якому пройшли з 11 по 15 жовтня 2021 року.

У результаті арбітражний суд вирішив, що події, які були після арешту кораблів ВМС України, вже не були військовими діями. Однак момент, коли події були такими і перестали бути ними, належить з'ясувати на етапі розгляду по суті.

Таким чином, Суд відхилив заперечення Росії про те, що він не має необхідної юрисдикції.

"З цим рішенням розгляд по суті поновлюється, Російська Федерація повинна представити контрмеморандум не пізніше ніж через шість місяців з дати винесення цього рішення", — йдеться у рішенні трибуналу.

Як повідомлялося раніше, наприкінці листопада 2018 року прикордонники ФСБ Росії в Керченській протоці захопили судна "Нікополь", "Бердянськ" та "Яни Капу". Також у полон потрапили 24 військові моряки.

Моряки повернулися до України 7 вересня 2019 року в рамках взаємного обміну Україною та РФ утримуваних осіб.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua