• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

У Байдена хочуть оголосити Росію "державою-агресором", щоб обійти тему тероризма,— ЗМІ

В адміністрації президента США Джо Байден хочуть визнати Росію "державою-агресором", як альтернативу оголошення її спонсором тероризму

Джо Байден
Джо Байден
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить текст законопроєкту, який опинився у розпорядженні The Hill, передає "ДС".

Ухвалення законопроекту надасть Байдену нові повноваження щодо санкцій проти російських чиновників, проте помічник Палати представників Республіканської партії назвав це "напівфабрикатною" відповіддю на заклики президента України Володимира Зеленського оголосити Росію державою-спонсором тероризму.

"Зеленський запросив статус державного спонсора тероризму, а натомість адміністрація Байдена сказала їм, що не підтримає його, але вигадала альтернативний статус, якого навіть не існує ні в національному, ні в міжнародному законодавстві США — немає жодних правових підстав для цього.

Це недопрацьований піар-захід, який не покарає Росію і не допоможе українському народу", — вважає помічник конгресмена, знайомий з обговореннями.

У проекті тексту сказано, що президент має право позначити державою-агресором будь-яку країну, якщо вона причетна до актів агресії проти України, а також карати будь-якого, хто причетний до агресії.

Організації, що базуються в США та підтримують Україну, виступили із спільною заявою, в якій виступають проти проти законопроєкту. Заяву підписали Український комітет конгресу Америки, Об'єднаний балтійсько-американський національний комітет та Razom for Ukraine.

"Це руйнівна концепція, яка підриває поточні зусилля Конгресу з підтримки України. Наразі Росія веде нещадну війну та геноцид проти України та її народу.

Це призначення не змінить дії РФ, не заволодіє її активами або не призведе до осмисленого притягнення до відповідальності російського уряду, і просто покладається на розсуд виконавчої влади у визначенні того, коли закінчиться російська агресія проти України", — йдеться у спільній заяві.

Групи висловили побоювання, що оголошення РФ державою-агресором дозволить пом'якшити санкції та повернути заморожені активи військовим злочинцям у рамках можливих передчасних переговорів із Росією.

"Хоча уряд США, Конгрес і президент Байден багато зробили для підтримки України, пропозиція держави-агресора контрпродуктивна і не повинна бути прийнята", — написали вони.

Як писала "ДС", 21 грудня президент України Володимир Зеленський прибув із першим робочим візитом до Вашингтона з початку повномасштабної війни з Російською Федерацією.

Із візитом планується пов'язати оголошення про новий пакеті військової допомоги майже на 2 млрд доларів, у якому США нададуть Україні систему протиповітряної оборони Patriot.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua