• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

У Байдена вирішили розслідувати, звідки у "шахедах" американські запчастини, — ЗМІ

Адміністрація президента США сформувала робочу групу, яка має з'ясувати, як у іранських безпілотниках Shahed опинилися американські запчастини

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили офіційні особи, знайомі із ситуацією, передає "ДС" з посиланням на CNN.

Зазначається, що США ввели жорсткі обмеження та санкції щодо експортного контролю, щоб завадити Ірану отримати високоякісні матеріали, але з'явилися докази, що свідчать про те, що Іран знаходить безліч комерційно доступних технологій.

Минулого місяця британська слідча організація Conflict Armament Research вивчила кілька дронів, збитих в Україні, і виявила, що 82% їх компонентів було вироблено компаніями, що базуються в США.

Серед компонентів, виявлених у деяких безпілотниках, — процесори виробництва технологічної компанії Texas Instruments із Далласу та двигун виробництва австрійської фірми, що належить канадській компанії Bombardier Recreational Products. Обидві компанії засудили будь-яке використання їхньої технології в незаконних цілях.

У ЗМІ додали, що явно ненавмисне потрапляння до "пастки" іранської індустрії виробництва безпілотників наголошує, що недорогі продукти, призначені для цивільного використання, можуть бути легко модернізовані для військових цілей і часто виходять за межі санкцій та режимів експортного контролю.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua