• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

У Британії пропонують знову повернутися до фунту, унції та ярду

Уряд Великої Британії планує повернутися до вживання традиційних мір ваги та довжини — фунту, унції та ярду замість кілограмів і метрів

Велика Британія може повернутися до вживання традиційних мір ваги та довжини
Уряд планує повернутися до вживання традиційних мір ваги та довжини
Реклама на dsnews.ua

Громадські консультації з цього питання можуть розпочатися вже найближчим часом, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Британські ЗМІ зазначають, що ймовірним поверненням до традиційних мір ваги та довжини — фунту, унції та ярду — прем'єр-міністр Борис Джонсон хоче позбавитися від правил, які накладало на країну членство у Європейському Союзі.

Обов’язкове використання маркування у грамах та кілограмах у роздрібній торгівлі запровадили у Великій Британії у 2000 році. Лондон довго опирався системі переходу на європейські стандарти. Тепер пропонується дати ритейлерам вибір, в яких одиницях зазначати вагу товару, що продається.

Крім того, раніше представники Консервативної партії пропонували змінити калібрування пляшок пива та вина з літрів на пінти.

Цю ініціативу вже критикують лейбористи – на їхню думку, уряд у "жалюгідній спосіб" хоче "проводити політику ностальгії".

Як писала "ДС", у 2022 році королева Єлизавета II святкує 70-річчя сходження на престол, на честь її "платинового ювілею" 8 населених пунктів Великої Британії отримали статус міста.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua