• USD 36.6
  • EUR 39.6
  • GBP 45
Спецпроєкти

У Британії закликали створити трибунал для Росії за зразком Нюрнберга

Високопоставлені британські політики закликали до створення трибуналу щодо злочинів Росії в Україні за зразком Нюрнберзького трибуналу, на якому судили нацистських лідерів

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві, яку підготували колишній прем'єр-міністр Великої Британії Ґордон Браун та британський юрист Філіп Сендс, передає "ДС" з посиланням на британську газету The Observer.

У заяві пропонують створити спеціальний трибунал, зосереджений на злочині агресії.

Підписи під заявою поставили й інші відомі британські політики, серед них лідер Лейбористської партії Великої Британії Кір Стармер, колишній генсек НАТО Джордж Робертсон, колишній міністр закордонних справ Девід Оуен, колишній лідер Консервативної партії Ієн Данкан Сміт.

Вони нагадали, що Нюрнберзький трибунал почали готувати задовго до його проведення – ще у 1941 році, коли в Лондоні склали робочий варіант декларації, що пізніше дозволив створити Міжнародний військовий трибунал.

"Спеціальний трибунал має бути створено на тих самих принципах, якими керувалися союзники в 1941 році, для розслідування актів агресії Росії (з допомогою Білорусі) проти України та встановлення, чи є вони злочином агресії", – йдеться в заяві.

Британські політики пропонують судити не тільки Владіміра Путіна, але й членів Ради Безпеки Росії та, можливо, Білорусі, а також інших політичних та військових лідерів, причетних до війни.

В уряді Великої Британії повідомили виданню, що підтримують розслідування України та Міжнародного кримінального суду, але також розглядають механізми притягнення Росії до відповідальності. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua