• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Бундестазі закликають тиснути на Путіна за допомогою "Північного потоку-2"

У російсько-українському конфлікті ФРН робить ставку на політико-дипломатичні заходи, серед яких — санкції. При цьому німецькі політики закликають до діалогу із Росією, а газопровід "Північний потік-2" можна використовувати для тиску на президента РФ Володимира Путіна

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив очільник комітету німецького Бундестагу з закордонних справ, представник правлячої Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Міхаель Рот (Michalen Roth), передає "ДС" із посиланням на Deutsche Welle.

"Ми робимо ставку на політико-дипломатичне рішення, і санкції також є частиною дипломатичного інструментарію", — заявив він у вівторок, 18 січня, в інтерв'ю телекомпанії ARD.

За його словами, у разі нової російської агресії проти України не можна виключати нічого.

"Якщо нам дійсно доведеться застосувати санкції, а я все ще сподіваюся, що ми зможемо цього уникнути, то ми не можемо наперед виключати речі, які можуть вимагати наші партнери в Євросоюзі", — сказав Рот.

У свою чергу голова комітету у справах ЄС у Бундестазі Антон Гофрайтер (Anton Hofreiter) закликав відкласти рішення про введення "Північного потоку-2" в експлуатацію на максимально можливий термін.

"Вже тільки з геостратегічних причин було б розумно залишити питання відкритим якнайдовше", — сказав Гофрайтер агентству AFP. Інакше Німеччина випустила б із рук "засіб тиску на президента Росії Володимира Путіна".

На думку Гофрайтера, "ПП-2" проблематичний із двох причин: по-перше, через захист клімату, а по-друге, тому що Путін за його допомогою може постачати газ в обхід Польщі та України. Як вважає політик, Німеччина також "не залежить в питанні поставок від додаткового "ПП-2", тому що трубопроводи, які проходять через Україну, вже відповідним чином заповнені".

Водночас, обидва політики закликають до діалогу з Росією для вирішення існуючих проблем. Рот пропонує використовувати такі формати, як Рада НАТО-Росія, а також економічне співробітництво. На його думку, Путін найбільше боїться демократичних рухів у сусідніх країнах.

"Реальна небезпека для Росії йде не від зброї, а від сигналу демократії та свободи, і тут ми не можемо йти на жодні поступки", — сказав Рот.

Своєю чергою Гофрайтер зазначив, що Німеччина має "продовжувати вести інтенсивний діалог з Росією, не проявляючи при цьому наївності щодо Путіна, який у минулому не особливо прагнув дотримуватися домовленостей".

"Звичайно, у діалозі з Путіним нам потрібні інструменти деескалації, і було б розумно спробувати поглибити переговори щодо роззброєння структурованим чином", — додав він.

Як повідомляла "ДС", раніше голова європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що доля газопроводу "Північний потік-2" пов'язана з будь-яким потенційним конфліктом із Росією через дестабілізацію ситуації в Україні.

16 листопада 2021 р. Німеччина тимчасово призупинила сертифікацію компанії Nord Stream 2 AG як незалежного оператора російського газопроводу "Північний потік-2". Пізніше у МЗС країни назвали причину такого рішення.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua