• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Чехії скоротили термін найманцю "ДНР" на 14 років

Апеляційний суд Праги змінив вирок 27-річному Лукашу Новачеку, котрий воював на Донбасі на боці російських терористів. Суд скоротив термін ув'язнення з 20 до 6 років

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляють чеські ЗМІ, зраджує "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Суд вирішив, що участь Новачека у бойових діях не доведено, і визнав його винним в участі в організованій злочинній групі, але не у тероризмі. У зв’язку з цим вирок пом'якшили, скоротивши його з 20 років до 6. Рішення апеляційної інстанції є фінальним.

Новачек визнав, що у червні 2015 року їздив на схід України, але участь у бойових діях заперечує. Він розповідає, що нібито поїхав до дівчини з Донецька, з якою познайомився онлайн, і вже на Донбасі йому запропонували приєднатися до бойовиків.

Чоловік стверджує, що працював кухарем для заробітку. За даними звинувачення, Новачек насправді служив у розвідці, охороні, брав участь у патрулюванні та боях у складі військових формувань.

За тероризм Новачеку загрожувало позбавлення волі на строк до 26 років та восьми місяців, а прокурор просив 20 років ув'язнення.

Як повідомляла "ДС", 4 січня 2022 року міський суд Праги засудив до 21 року ув'язнення 49-річного громадянина Чехії Мартіна Сукупа, який брав участь у бойових діях на сході України на боці окупантів. Його було засуджено заочно, оскільки ховається на окупованій території України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua