• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

У Чорне море через Босфор увійшов російський корабель із військовим вантажем, — аналітик

Через протоку Босфор у Чорне море увійшов російський корабель Sparta IV, який вийшов з бази РФ у сирійському Тартусі з військовим вантажем

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляють учасники незалежної консалтингової фірми з відстеження судів Bosphorus Observer, повідомляє "ДС".

"Репатріація військової техніки: судно, що перебуває під санкціями Казначейства США SC SOUTH LLC, під російським прапором Sparta IV, яке також знаходиться під санкціями, пройшло через Босфор у бік Чорного моря шляхом з Тартуса в Новоросійськ з військовим вантажем. Цивільне судно лише за назвою", – зазначили спостерігачі.

У російських відкритих джерелах зазначається, що Sparta IV приходило до сирійського Тартусу з гуманітарною допомогою для постраждалих від землетрусу. Після цього судно отримало новий вантаж на базі ВМФ РФ у Туртусі.

За даними галузевого порталу NavalNews, для проходу через Босфор Sparta IV заявила осаду 6,2 метри. Це свідчить про велике завантаження.

Sparta IV увійшла до Босфору 1 березня 2023 року. До цього моменту судно супроводжував ракетний корвет ВМФ Росії "Стерегущий".

Варто зазначити, що Туреччина закрила протоки Босфор та Дарданелли для військових кораблів Росії у напрямку до Чорного моря. Заборона не поширюється на допоміжні та торгові судна.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua