• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У Казахстані російські "миротворці" взяли під охорону космодром Байконур (ФОТО)

На космічній базі Байконур у Казахстані до 19 січня встановлено підвищений рівень "терористичної небезпеки", на вулицях міста вже з'явилася російська бронетехніка

Російська техніка
Російська техніка
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить відео місцевого телеканалу БайконурІнфо, передає "ДС".

Вулиці міста казахстанського Байконура вже патрулює російська бронетехніка. У репортажі зазначається, що в місті силовики працюють у посиленому режимі несення служби, при цьому не уточнюється, йдеться про місцевих правоохоронців, чи про росіян.

На відео можна помітити БРДМ із російським прапором та військову вантажівку, які їдуть у супроводі поліцейської автоколони.

З 7 січня у зв'язку з протестами в Казахстані в місті Байконур жителям заборонили пересуватися містом групами більше трьох осіб за рідкісним винятком, також було запроваджено комендантську годину.

Зазначимо, космодром Байконур розташований на території Казахстану, в Кизилордінській області біля селища Тюратам. Космодром та місто з такою самою назвою разом утворюють комплекс Байконур, орендований Росією у Казахстану на період до 2050 року.

Як повідомляла "ДС", 2 січня розпочалися протести проти підвищення цін на газ, які охопили весь Казахстан. Втім, вимоги мітингувальників розширилися з часом, протестувальники бажають не лише відставки уряду, а й викорінення корупції. У ніч проти 5 січня протестувальники почали підпалювати поліцейські автомобілі, їм відповідали гумовими кулями.

5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів у країні. ОДКБ погодилася направити війська до Казахстану. Російські військові 6 січня прибули до країни для виконання поставлених завдань. Також до країни прибула рота білоруських десантників. Вірменія та Киргизстан направили своїх "миротворців" у рамках місії ОДКБ. Парламент Таджикистану також схвалив відправлення своїх військ до Казахстану.

7 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв наказав силовикам без попередження відкривати вогонь на ураження проти протестувальників в межах антитерористичної операції, що проводиться по всій країні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua