• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У Казахстані вимагають назвати імена загиблих під час протестів

У Казахстані активісти розпочали збір підписів під вимогою до влади оприлюднити імена загиблих та зниклих безвісти під час нещодавніх масових протестів

Реклама на dsnews.ua

Активісти також вимагають надати допомогу близьким загиблих та постраждалих за рахунок Громадського фонду, створеного за дорученням президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва, передає "ДС" з посиланням на kaztag.kz.

"Кожен загиблий для казахстанців це не просто цифра і не просто статистика. Ми сумуємо і хочемо допомогти близьким цих людей. Не в нашій компетенції проводити слідство, але ми вже знаємо, що серед загиблих були випадкові жертви, багатодітні батьки. У зв'язку з цим вимагаємо від вас оприлюднити імена 225 людей, які загинули та зникли безвісти", — сказано в повідомленні.

За словами відповідальних за збір підписів, цілком можливо, що ця цифра збільшуватиметься — скільки людей ще зникли безвісти, скільки лежать у лікарнях, а про які ще взагалі нічого невідомо.

Як писала "ДС", 2 січня в Казахстані розпочалися масові протести проти підвищення цін на газ, пізніше вимоги розширилися до відставки уряду та викорінення корупції.

Президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів. Силовики затримали близько 10 тисяч людей.

11 січня Токаєв оголосив ситуацію в Казахстані "стабільною", а місію сил ОДКБ — "успішно завершеною".

Міноборони РФ заявило, що перші шість літаків із російськими "миротворцями" зі складу Колективних миротворчих сил ОДКБ повернулися з Казахстану до Росії.

За даними Генеральної прокуратури Казахстану, внаслідок антиурядових протестів та антитерористичної операції загинули 225 людей, у тому числі 19 силовиків.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua