• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

У казахстанському Петропавловську проросійські сепаратисти оголосили "незалежність" міста (ВІДЕО)

У місті Петропавловську в Казахстані 19 любителів Радянського Союзу оголосили про "незалежність" цього населеного пункту та про створення "Народної ради трудящих"

Реклама на dsnews.ua

Відео з цією "декларацією" стрімко поширилося у мережі, передає "ДС".

За фактом провокації порушено кримінальну справу через сепаратизм, проводяться слідчо-оперативні заходи.

Кожному із фігурантів загрожує від 5 до 10 років за ґратами. Про це повідомляють казахські ЗМІ.

Так, у мережі з'явилося відео, де 19 активістів оголошують про "незалежність" міста Петропавловська від Казахстану. Себе вони при цьому називають "народом", а Казахстан — "Казахською РСР".

"Ми, вільний народ, чоловіки і жінки, трудящі жителі міста Петропавловська СКО через фіктивність правової основи корпорації Республіки Казахстан, через створення несприятливих умов для життя народу, а також через недієздатність і безчестя її агентів, заявляємо повну недовіру всім засновникам управління нашим надбанням і ресурсами. Ми, народ, проголошуємо свою незалежність, самостійність і суверенітет. Нагадуємо про неминучість збереження загального неподільного народного надбання, про незмінність цивільних майнових прав на своїй рідній землі і відроджуємо Народну Раду трудящих у місті Петропавловськ", – заявляють сепаратисти у відео від 19 березня.

Серед іншого, невдоволення адептів СРСР викликали існуючі в Казахстані система освіти, медицина та продукти харчування, які "не відповідають ДСТУ".

Сепаратисти також ухвалили так звану "декларацію", "проект статуту", "символіку Народної Ради", заснували печатку та проект форми посвідчення учасника.

Втім, тепер вони оцінять на собі ще й ефективність правоохоронної системи Казахстану.

"Поки ми живемо у 2023 році, 19 активістів з Петропавловська живуть десь між 1936-1990 роками. Вони називають країну не Казахстан, а Казахська РСР, не визнають закони РК, і найцікавіше — заявляють про свою незалежність, створивши Народну раду трудящих Можна подумати, що це дивний пранк, але не тут-то було, на "незалежних" вже завели кримінальну справу, проводяться слідчо-оперативні заходи. До речі, в мережі помічені акаунти зі схожою тематикою любові до СРСР ще в Усть-Каменогорську та Таразі", – зазначили в Kazpress.kz.

За даними Kazpress.kz, проти сепаратистів із так званої "народної ради Північного Казахстану" порушено кримінальну справу. Поліцейські розберуться, чи є люди на відео мешканцями Північно-Казахстанської області. А в Генпрокуратурі Казахстану наголосили, що справа відкрита за статтею "Пропаганда сепаратизму групою осіб з використанням ЗМІ", санкція якої передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі.

"30 березня 2023 року Департаментом Комітету національної безпеки по Північно-Казахстанській області розпочато досудове розслідування за ст.180 ч.2 КК (пропаганда сепаратизму групою осіб з використанням ЗМІ) за фактом розміщення в соціальних мережах відеоролика про створення "Народної ради трудящих". Цього ж дня утворено міжвідомчу слідчо-оперативну групу зі слідчих ДКНБ та ДП області. У справі призначено процесуальних прокурорів. У рамках досудового розслідування проводяться оперативно-слідчі заходи, у тому числі обшуки та виїмки, а також призначені відповідні судові експертизи. Інша інформація відповідно до ст.201 КПК розголошенню не підлягає. Хід розслідування перебуває на контролі Генеральної прокуратури", – зазначили у відомстві.

Примітно, що в РФ вже не перший рік висувають претензії на території Північного Казахстану: їх у державі-агресорі чомусь вважають "споконвічно російськими".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua