• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

У Латвії сказали, скільки конфіскованих за "п'янку" авто передали Україні

Правоохоронні органи Латвії вже передали Україні 66 автомобілів, які були конфісковані у господарів за водіння у стані алкогольного сп'яніння

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані Агентства Державного соціального страхування станом на 1 червня, передає "ДС" з посиланням на Delfi.

Згідно із Законом про підтримку цивільного населення України, транспортні засоби, що належать Латвії, можуть безоплатно передаватися у власність Уряду України з метою запобігання наслідкам бойових дій.

У листопаді 2022 року в Латвії набули чинності поправки до Кримінального кодексу, які передбачають кримінальну відповідальність за керування транспортним засобом або навчання водінню транспортного засобу, якщо концентрація алкоголю перевищує 1,5 промілі.

Також передбачена кримінальна відповідальність за керування транспортним засобом або навчання водінню транспортного засобу у стані наркотичної, психотропної, токсичної чи іншої п'яної дії.

Крім того, транспортний засіб конфіскується, якщо власник керував ним у стані алкогольного сп'яніння або відмовився від перевірки на наявність в організмі алкоголю чи наркотичних речовин.

У випадках, коли транспортний засіб, керований у стані алкогольного сп'яніння, належить іншій особі, з винної особи стягується повна чи часткова вартість транспортного засобу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua