• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

У Литві погодилися з рекомендаціями Єврокомісії щодо часткового відновлення транзиту товарів до Калінінграду

Уряд Литви вирішив погодитися на умови Єврокомісії щодо відновлення транзиту російських товарів до Калінінградської області. Там наголосили, що поки у країні не вигадають механізм перевірки транзиту таких товарів, заборона діятиме

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила премʼєр Литви Інгріда Шимоніте, передає "ДС" із посиланням на Delfi.

Вона наголосила, що розʼяснення Єврокомісії є думкою ЄС про самі документи ЄС. Водночас, вони не повинні узгоджувати свою позицію з позицією країн-членів Євросоюзу. Але Шимоніте подякувала Брюсселю за те, що були на контакті з Литвою та враховували її думку.

Премʼєр підкреслила, що позиція Єврокомісії підтверджує, що того режиму транзиту товарів, який був до 16 червня, уже не буде. Вона зазначила, що тепер справа Литви — враховувати цю позицію чи ні.

"Я підтверджую, що литовські установи мають намір врахувати цю думку, але не тому, що ми вважаємо, що із 17 червня щось не застосовувалося належним чином", — сказала вона.

Шимоніте пояснила, що Литва погодилися на ці умови з трьох причин: поваги до Єврокомісії, універсальності рекомендацій для всіх країн, а не лише для Литви, і поваги до трансатлантичної єдності. На останній причині вона зупинилася більш детально.

"Реакція західного світу на війну в Україні поки що багато в чому успішна саме завдяки єдності країн і тому, що вони погоджуються з принципових питань, бо не витрачають час на якісь внутрішні несуттєві суперечки", — підкреслила литовська премʼєр.

Нагадаємо, Європейська комісія у середу, 13 липня, опублікувала додаткові вказівки для держав-членів ЄС щодо транзиту товарів з Росії, де дозволила рух деяких підсанкційних товарів до Калінінградської області залізничним транспортом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua