• USD 36.6
  • EUR 35.3
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

У МАГАТЕ заявили про повернення Запорізької АЕС до енергосистеми

Запорізька атомна електростанція, яку захопили російські військові, відновила роботу з лінією ВЛ-750 кВ "Дніпровська". При цьому всі генератори вимкнені

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявили у пресслужбі Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Україна повідомила МАГАТЕ, що ЗАЕС, найбільша атомна електростанція в Європі, принаймні двічі втрачала з’єднання з ЛЕП протягом дня, але наразі воно знову працює", — йдеться у повідомленні.

При цьому Запорізька АЕС залишається підключеною до лінії 330 кВ від сусідньої теплоелектростанції, яка за потреби може забезпечити резервну електроенергію.

Україна також повідомила МАГАТЕ, що внаслідок обривів ЛЕП 750 кВ два діючі блоки ЗАЕС були відключені від електромережі та спрацювали їх системи протиаварійного захисту, а всі системи безпеки залишилися у робочому стані.

Наголошується, що всі шість блоків залишалися відключеними від мережі після відновлення лінії електропередач.

Крім того, МАГАТЕ заявляє, що немає жодної інформації щодо прямої причини відключення електроенергії на ЗАЕС. У шестиреакторної станції зазвичай є чотири зовнішні лінії електропередач, але три з них були втрачені раніше через обстріли з боку РФ.

Організація додала, що на випадок втрати зовнішнього живлення ЗАЕС, як і інші атомні електростанції у всьому світі, все ще є дизель-генератори для забезпечення резервного живлення.

Як повідомляла "ДС", 25 серпня через дії російських окупантів уперше за всю історію функціонування Запорізької АЕС відбулося повне відключення станції від енергомереж.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua