• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

У Макрона спробували виправдатися за слова про "замінник ЄС" для України

Франція вітає заявку України на членство в Європейському Союзі, а проєкт, запропонований президентом Франції Емманюелем Макроном, не альтернатива членству в ЄС, а допоміжний інструмент

Президент Франції Емманюель Макрон;
Президент Франції Емманюель Макрон;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ Франції, повідомляє "ДС".

У МЗС Франції відповіли на запитання: "Чи не турбує вас, що розмови про 15-20 років для можливого вступу України до ЄС можуть надіслати Києву невірний сигнал?"

"Ми вітаємо заявку України на членство в ЄС. Наразі він розглядається Європейською комісією і обговорюватиметься на рівні глав держав та урядів у Європейській раді у червні", – йдеться у відповіді французького зовнішньополітичного відомства.

У МЗС Франції прокоментували пропозицію Макроном "альтернативи" Євросоюзу.

"Проект європейської політичної спільноти, сформульований президентом Республіки, не є ні альтернативою членству, ні альтернативою процесу набуття членства. Навпаки, він спрямований на те, щоб якнайшвидше зміцнити відносини з усіма сусідніми з нами європейськими країнами, а для тих, хто є кандидатом, посилити нашу підтримку в усіх сферах з метою їх приєднання", – заявили французькі дипломати.

Нагадаємо, 9 травня Макрон заявив, що на вступ України до ЄС підуть десятиліття, тому воюючій країні потрібно запропонувати замінник, який дасть українцям "певну надію".

Глава МЗС України Дмитро Кулеба розцінив слова французького лідера як небажання надавати Україні статус кандидата на вступ до Євросоюзу. За його словами, ухилення від цього рішення означатиме те, що "Європа намагається нас обдурити".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua