• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.8
Спецпроєкти

У мережу потрапив російський модернізований танк Т-72Б

У Росії показали нову модернізацію Т-72Б, яку реалізували після аналізу застосування танків у війні з Україною

Реклама на dsnews.ua

У Росії показали танк Т-72Б нової модернізації. Фото нової модифікації оприлюднили у соцмережах країни-агресора, пише "ДС" з посиланням на "Мілітарний".

Танк Т-72Б так званого зразка 2023 року, як його називають у російських пропагандистських пабліках, показали під час репетиції військового параду в російському Єкатеринбурзі. Нова модифікація російського танка має кілька відмінностей від базової моделі.

Схоже, росіяни вирішили збільшити захист машини шляхом встановлення додаткового динамічного захисту (ДЗ). Вони сподіваються, що ці заходи забезпечать більшу живучість бойової машини на полі бою. Для цього використовують не лише вбудований захист "Контакт-5", який розміщений на верхній лобовій деталі корпусу танка і передній частині башти, а й навісні контейнери динамічного захисту "Контакт-1". Контейнери встановлюють на верхню частину башти і нижню передню частину корпусу. "Контакт-1" також прикриває маску танкової гармати.

танк Т-72Б нової модернізації
танк Т-72Б нової модернізації

Під блоками ДЗ в передній частині башти встановлена ​​сітка для захисту погона башти від боєприпасів протитанкових ручних засобів ураження. Аналогічну захисну сітку має і найсучасніший російський серійний танк Т-90М "Прорыв". Приціли танка також прикриті бронезаслонками, які мають захистити прицільні пристрої від куль та осколків. Задню частину башти росіяни також прикрили додатковим захистом – це блоки ДЗ із елементами 4С24.

Додатково на борти танка і кормову частину корпусу, де знаходиться моторно-трансмісійне відділення, встановили екрани, розраховані на захист машини від кумулятивних боєприпасів. Передній захист гусениць і димові мортири системи "Туча" по бортах башти також прикрили захистом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua